Çocuklar için İngilizce eğitimi almak hem akademik hem de gelecekteki hayatlarında kaçınılmaz bir gereksinim haline gelmiştir.  Ancak ülkemizde ilköğretim ve lise öğrencilerine verilen dil eğitiminde karşılaşılan bilinen bazı problemler var. Öğrencilerimizin özellikle ilköğretim 2. kademe ve lise döneminde hayatlarını etkileyecek ülke çapında yapılan sınavlara hazırlanmalarıdır. Çünkü bu aşamada İngilizce eğitimine yeterli zamanı ayıramamakta ve gereken değeri verememektedirler.

Öte yandan, üniversite döneminde ciddi olarak İngilizce eğitimine başlandığında bu sefer de öğrenmeyi engelleyen ön yargıların ve dışsal algıların dil eğitimini zorlaştırdığını görüyoruz. Şöyle ki; 7 yaşında bir öğrencinin yabancı dil öğrenirken gösterdiği çabukluğu ilerleyen yaşlardaki (örneğin; 20 li yaşlara gelince) yetişkin öğrencilerde aynı düzeyde göremiyoruz. Oysa, dil eğitimi, gelişmiş ülkelerde ilköğretim çağlarında, öğrenci ergenliğe geçmeden tamamlanan bir öğrenim sürecidir.

Çocuklar İçin İngilizce Eğitim Programı içeriği

  • “Çocuklarınız İngilizce’yi eğlenerek öğrenecek” sloganıyla öğrencilerimize aktiviteler ile dili sevdirerek öğretmek amaçlanmaktadır.
  • Çocuklar için İngilizce kursunda konuşma odaklı eğitim modeli izlenir.
  • Öğrenciler kendi yaş ve dil seviyelere uygun olan gruplarda eğitim alır.
  • Eğitmenlerimizin tümü formasyon sahibi, alanında uzman öğretmenlerden oluşmaktadır.
  • Öğrencilerimizin gelişimi düzenli yapılan sınavlarla kontrol edilirken, eksik kalan noktalar ödevler, ek derslerle pekiştirilir.
  • Eğitmenlerimiz sadece öğrenciyle değil ebeveynlerle de sürekli iletişim halindedir. Ebeveynler dersler, sınavlar ve projelerden sürekli haberdar edilirken, danışmanlarımızın velilerin sorularını yanıtlamak için hazırdır.