Genel İngilizce eğitim programında, 6-8 kişilik sınıflarda farklı gün ve saat seçenekleri vardır. Öğrenciler, Aydın İngiliz Kültür Dil Kursunda Avrupa Dil Portfolyosu standartlarına uygun olarak Yabancı ve Türk dil eğitmenleriyle konuşma ağırlıklı eğitim alır. Genel İngilizce dil programlarına başlayan her kişi Avrupa Dil Pasaportu’nu alır. “Kendi kendini değerlendirme” (self assessment) esasına dayanan bir sistemde dil öğrenme gelişimini uzman rehberleri eşliğinde takip eder.

Dil Düzeyi Göstergeleri

Genel İngilizce’de Seviyeler Neyi İfade Eder?

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklinde toplam 6 seviyeyi ifade eder. 

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Mesela acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.        

A2: Bildiğim konular hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit konularda iletişim kurabilirim. Bununla birlikte konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Aynı zamanda bildiğim, ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Üstelik görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

C2: Zorlanmadan her türlü tartışmaya, konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Sonuç olarak bir problemle karşılaşırsam, başkaları farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi düzelterek sorunu çözebilirim.

İngiliz Kültür’de Genel İngilizce Eğitimi

Genel İngilizce’de 1 seviye 80 ana ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Ayrıca her seviyede 64 adet aktivite dersleri bulunmaktadır.

Hafta içi akşam gruplarında 9 veya 10 haftada 1 seviye, hafta sonu programlarda ise 10 haftada 1 seviye tamamlanır. Hızlandırılmış Genel İngilizce eğitiminde ise 1 seviye 1 ayda tamamlanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Arayın