TOEIC

Günlük İş İngilizcesini test eden uluslararası bir sınavdır. TOEIC yurtdışında da yaygın bir seviye belirleme sınavıdır ve bununla birlikte çok kurumsal firma tarafından kabul görmektedir. TOEIC sınavını TOEFL sınavını da hazırlayan Amerikan firması Educational Testing Service (ETS) hazırlamaktadır.

Dünya’nın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır ve her yıl yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. Özellikle objektif ve güvenilir bir sınavdır. Sınav skoruyla CV’nizi güçlendirerek İngilizce bilginizi bütün Dünya’da başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz.

Telefon yoluyla sınav başvuru merkezlerinden randevu alınabilmektedir. Detaylı bilgi için bkz: www.ets.org

Sınava hazırlanabilmek için en az Upper-intermediate seviyesini bitirmiş olmak gerekmektedir. Bu da 6,5 ve üzeri bir skor için uygun olacaktır.

Almış olduğunuz skorlar 2 yıl süreyle uluslararası geçerlidir.

Sınav Formatı

Dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4 soru tipi, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir ve alınabilecek maksimum puan 990’dır. Konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ile yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir.

Son olarak TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda özetle iş yazışmaları, emailler, sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu çok sayıda soru bulunmaktadır.

Güncel bilgiler için www.etsglobal.org adresine bakınız..

Call Now ButtonHemen Arayın